Menu

EWAZNIEBA

Było, minęło i się nie wróci.

międzyzdroje, po raz kolejny

markaewa

20160914_Midzyzdroje2016_006__KopiaKocham wyjazdy nad morze, zwłaszcza w upalne dni. Co roku organizuję choćby tygodniowy pobyt w którejś z naszych nadmorskich miejscowości. Decyduję się z reguły na czerwiec lub wrzesień, licząc przede wszystkim na mniejsze "obłożenie". Pogoda w tym przypadku nie ma już znaczenia. W tym roku wybrałam termin od 5 do 15 września. Przygotowałam się raczej na jesienną mżawkę i podmuchy zimna. Z dosyć poważnym bagażem doturlałam się w końcu do Międzyzdrojów. Piszę o "doturlaniu", gdyż właściwie od samego początku miałam mniejsze i większe problemy. Nikomu nie polecam podróży busem z wielką walizką, którą musiałam dosłownie upchać z ogromnym wysiłkiem w niby-bagażniku. Na pomoc kierowcy nie ma co liczyć. Szanowni szoferzy przeznaczeni są do wyższych celów. Przyrzekłam sobie, że więcej - przynajmniej na tej trasie - z usług busowni nie skorzystam.

W samych Międzyzdrojach bez zmian... A raczej gorzej, niestety. Odpoczynek w ciszy i spokoju? Nie ma mowy. O tym możecie tylko pomarzyć. Mnóstwo ludzi, tłok, kolejki... niby posezonowa pora, a wszystko jak w środku lata. Typowa komercja. W dodatku dość niefortunnie trafiłam z kwaterą prywatną. Ale i tak miałam dużo szczęścia.... Podobno w pełni sezonu, przez dwa miesiące, pobyt turystom urozmaicały komary i to w takiej ilości, że wykupiono wszystkie dostępne środki przeciw owadom. Teraz, po odkomarzaniu we wrześniu, było trochę lepiej.
W sumie - gdyby nie idealna pogoda, nie zdzierżyłabym !

co z takim zrobić?

markaewa

Jak sądzicie kogo mam na myśli? Nie, nie - nie męża. SĄSIADA. Tutaj pewnie uśmiech zawita na niejednej twarzy. Mogę was jednak zapewnić już na wstępie, że nie o romansowe perypetie się rozchodzi (jak niektórzy mówią), lecz zupełnie co innego. Chodzi tylko -  i aż - o sąsiedzkie uciążliwości i sposób poradzenia sobie z nimi. To jest problem, którego do dzisiaj nie mogę rozwiązać.

Pokrótce muszę wyjaśnić w czym rzecz. Otóż ten sąsiad, właściwie jeszcze młody człowiek (bo cóż to jest dzisiaj czterdzieści kilka lat), przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu urządza kosmiczne wprost, nocne imprezy. Światło, dźwięk, ilość decybeli trudna do zmierzenia i do tego towarzystwo podejrzanego, a nawet najgorszego autoramentu. Brakuje tylko fajerwerków. Zabawa trwa całą noc, w dzień imprezowicze odsypiają i kolejnej nocy następuje powtórka.

I co na to kilkunastu przynajmniej sąsiadów? Ano nic! W ogóle nie reagujemy. To znaczy nie zgłaszamy nikomu naruszania ciszy nocnej i regulaminu spółdzielni, nie wzywamy policji, nie krzyczymy i nie wrzeszczymy na takiego jak on. Tak jak się to powinno robić najnormalniej na świecie. Dlaczego tego nie robimy?

Przypomniałam sobie fragment tekstu popularnej niegdyś piosenki Alibabek. Jak dobrze mieć sąsiada, jak dobrze mieć sąsiada, On wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada... Żałuję bardzo, ale ja nawet zanucić jej nie mogę. Musiałabym za dużo zmienić.

© EWAZNIEBA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci