Menu

EWAZNIEBA

Było, minęło i się nie wróci.

stary szczecin

markaewa

Myślę, że tak jak większość ludzi na zakupy wybieram się wtedy, kiedy muszę. Najczęściej do centrów handlowych, bo w jednym miejscu można właściwie kupić wszystko. Konkurencja robi jednak swoje. Coraz trudniej wybrać między handlowymi propozycjami. Pomysłowi menadżerowie i marketingowcy co rusz wymyślają nowe sposoby, aby przyciągnąć klientów do swoich placówek. Jednym z nich jest cykliczne organizowanie imprez prokulturalnych. I właściwie chwała im za to, bo zdarza się, że zorganizują naprawdę coś ciekawego i pożytecznego. Mnie zainteresowała zapowiadana na lipiec wystawa fotografii i pokaz filmów o dawnym, niemieckim Szczecinie. W CH Galaxy.

wystawa

Wystawę otwarto 10 lipca. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć prawie 300 unikatowych zdjęć z XIX i XX wieku wykonanych przed 1945 rokiem. Zapewniam, że jest co oglądać. Przedwojenny Szczecin jawi się jako przepiękne miasto. Urokliwe kamieniczki, okazałe gmachy państwowe, szerokie aleje, dużo pomników. Teatr Miejski, spichlerze nad Odrą i sama rzeka. Centrum i obrzeża miasta. Łasztownia i stocznia. Wreszcie drzewa i zieleń. Wyobrażam sobie jak dumni ze swojego miasta byli ówcześni mieszkańcy. Prawdę mówiąc żałuję, że nie mogłam mieszkać w tamtym, starym Szczecinie.

Zapraszam wszystkich w tę sentymentalno-poznawczą podróż do 10 sierpnia, w godzinach pracy CH Galaxy. Już teraz widać duże zainteresowanie przechodzących obok niej szczecinian i gości spoza naszego miasta.


szczecin

szczecin

 

Przy okazji kupiłam sobie oczywiście buty z takimi oto ozdobami.

BUTY

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • amelia074

    Wspaniały pomysł z tymi wystawami.Mnie również urzekła wystawa fotografii w jednej galerii.Fascynowała mnie bardziej ,niż zakupy...Pozdrawiam...jm

  • markaewa

    Cieszę się, że zorganizowano taką wystawę. Wiele osób mogło się przekonać, jak pięknym był przedwojenny Szczecin.

© EWAZNIEBA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci