Menu

EWAZNIEBA

Było, minęło i się nie wróci.

sponsoring, czyli historyjka komiczno-tragiczna

markaewa

 

Nie wiadomo czy to do śmiechu, czy poważnie? Czy się zatrwożyć, wyrazić żal, czy machnąć ręką? A gdzie moje doświadczenie, tolerancja? Przecież raz się żyje i szkoda nie skorzystać z okazji. Liczy się chwila, szczęśliwe godziny. Po co więc myśleć o konsekwencjach, zastanawiać się, analizować. I nad czym tak szaty drzeć jak to żadna nowość, sprawa znana od lat, ostatnio tylko bardziej nagłośniona filmem Małgorzaty Szumowskiej SPONSORING. Najpierw we Francji, liberalnym bądź co bądź kraju. Ale nawet tam nie jest to normalne, nie jest tolerowane. Czy sprzedawanie własnego ciała bez żadnych oporów jest dobrym wyborem, czy to raczej droga ku upadkowi? Czy osiąganie luksusu i pożądanie bez miłości jest staczaniem się, czy śmiałym, nieszablonowym podejściem do życia? Ocierając się zdaniem niektórych o pornografię, film wywołał kontrowersje i dyskusje.

Rzecz dzieje się we Francji, ale tak naprawdę może w każdym innym kraju. W środowisku studenckim, ale mogłaby i w licealnym, nastolatkowym. Mnie to nie dziwi, nie zaskakuje, nie zdumiewa. Już co najmniej od 5-6 lat obserwuję to zjawisko na czatach internetowych. Zawsze się znajdzie poszukująca/y sponsora i oferujący/a sponsoring, na jedną noc, na jeden numer. Może na dłużej... Kilka miesięcy temu próbowałam analizować, oczywiście w sposób amatorski, podobne męsko-damskie sytuacje na portalu randkowym. Z tej próby wyłonił się nieciekawy portret  nastolatki malowany poniższą historyjką, nazwaną przeze mnie komiczno-tragiczną.

Nastolatki, a zwłaszcza 16- i 17-latki pokonują wszystkie trudności bez wahania, niestraszne im żadne przeszkody. Dlatego uwielbiają starszych panów, najlepiej gdy różnica wieku jest zauważalna i starszy pan ma 50-55 lat. Nastoletnia kobieta czuje się przy nim bezpiecznie, prawie jak pod skrzydłami opiekuńczego tatusia. Może się wiele nauczyć od tak doświadczonego kochanka. A wiadomo, nauka nie idzie w las, przynosi wiele korzyści i później procentuje. Na przykład wtedy, gdy dojrzałego pana chcemy wymienić na nowego, młodszego. Ważne jest zwłaszcza doświadczenie związane z seksem, starszy partner oswoi nastolatkę, przyzwyczai ją do rozbierania się w ostrym, pełnym świetle. Poczucie wstydu gdzieś zniknie i narodzi się pewna siebie, zmysłowa, gorąca kobieta. Chętnie będzie eksperymentować w łóżku, aby starszy kochanek poczuł się jak w niebie. Nadejdzie jednak moment, w którym czuły pan zrozumie co znaczy piekło. Przyłapie swoją szesnastolatkę na czacie w zakazanym pokoju. Uzależniona od kawy, papierosów i seksu nastolatka porzuci w końcu takiego partnera. Z upływem czasu nie będzie on już w stanie ćwiczyć codziennie sztuki miłości. Szkoda starszego pana.

Pozostaje jeszcze pytanie o sponsoring - czy to prostytucja, czy nie? Dla jednych pewnie tak, a dla innych nie...

 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • kurka.wasylisa

  A ja się zawsze zastanawiam kto te kobiety tak skrzywdził, że się decydują na taki krok.

 • markaewa

  Myślę, że krzywdzą się same. Jakoś nie mam litości, każdy z nas powinien wiedzieć na co się decyduje.

 • kurka.wasylisa

  Pewnie jak już człowiek dorósł to sam odpowiada za to jak jego życie się potoczy, ale mnie zawsze ciekawią przyczyny różnych ludzkich zachowań.

 • markaewa

  Przyczyny są pewnie tak różne jak różni są ludzie. To żadna mądrość :)

 • kurka.wasylisa

  Ale ciekawe :)

 • markaewa

  Dla mnie socjologicznie i obyczajowo - ciekawe :)

© EWAZNIEBA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci